ورزش باعث افزایش روحیه جهت انجام فعالیت های بیشتر می شود.
ورزش باعث افزایش روحیه جهت انجام فعالیت های بیشتر می شود.
پرستاران با توجه به سختی کار و ایجاد آسیب های روحی، روانی و جسمی میتوانند از طریق ورزش از بار منفی و فرسودگی شغلی و فشارهای محیط کار بکاهند و سلامت جسمی، روحی و روانی خود را تامین کنند

مسئول کمیسیون آموزش و پژوهش نظام پرستاری اصفهان مطرح کرد؛

ورزش عاملی جهت کاهش بار منفی محیط کاری پرستاران

ورزش عاملی جهت کاهش بار منفی محیط کاری پرستاران

ارسال شده: بهمن ۲۳, ۱۳۹۸دسته ها: اخبارصنفیاصفهاننظرات: 0

مسئول کمیسیون آموزش و پژوهش نظام پرستاری اصفهان با بیان این که ورزش بار منفی محیط کاری پرستاران را کاهش می دهد، گفت: تنیس روی میز به دلیل انتخاب بهترین گزینه در کمترین زمان به عنوان ورزشی مناسب برای کسانی است که باید در کوتاه ترین لحظات بهترین تصمیم را بگیرند که کادر درمان و گروه پرستاری نیز جزو این دسته از افراد میباشند. 

دکتر شیما صفارزاده در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری گفت: رشته تنیس روی میز را از سال ۸۹ در کنار حرفه پرستاری آغاز کردم و در دوره دکتری عضو تیم تنیس روی میز دانشگاه شدم.

وی ادامه داد: همچنین موفق به حضور در سه دوره المپیاد شدم که مقام های دوم و سوم تیمی را کسب نمودم و امسال نیز مقام اول کشوری را به صورت انفرادی در رده سنی ۴۰ تا ۵۰ سال و پیشکسوتان بدست آوردم .

عضو کمیسیون آموزش و پژوهش نظام پرستاری اصفهان با بیان این که حرفه پرستاری جز مشاغل سخت و زیان آور محسوب  و باعث فرسودگی شاغلین در این حرفه می شود، اظهار داشت: با ورزش میتوان از این فرسودگی تا حد بسیاری جلوگیری کرد و روحیه مقابله، تلاش و کوشش را افزایش داد.

 وی با اشاره به اینکه با توجه به تغییرات کارکرد بدن از طریق ورزش و ایجاد نشاط و شادی در روحیه افراد، تصریح کرد: تنیس روی میز به افراد کمک میکند در یک فاصله زمانی کوتاه تصمیمات مهم اتخاذ شود .

صفار زاده با اشاره به اینکه ورزش باعث افزایش روحیه جهت انجام فعالیت های بیشتر می شود و تاثیر بسیاری در ارائه خدمات به بیماران دارد، افزود: پرستاران با توجه به سختی کار و ایجاد آسیب های روحی، روانی و جسمی میتوانند از طریق ورزش از بار منفی و فرسودگی شغلی و فشارهای محیط کار بکاهند و سلامت جسمی، روحی و روانی خود را تامین کنند و با انرژی مضاعف به ارائه خدمات در محیط های کار بپردازند.