هنوز هم دود از کنده بلند می شود!
هنوز هم دود از کنده بلند می شود!
بیشتر انسانها گمان می کنند پیری سن بازنشستگی و دست کشیدن از تلاش و انتظار مرگ است اما کسانی که ما در این گزارش به شما معرفی می کنیم جور دیگری می اندیشند.

هنوز هم دود از کنده بلند می شود! (+عکس)

بیشتر انسانها گمان می کنند پیری سن بازنشستگی و دست کشیدن از تلاش و انتظار مرگ است اما کسانی که ما در این گزارش به شما معرفی می کنیم جور دیگری می اندیشند.

ما شما را با چند تن از متفاوت ترین افراد مسن جهان آشنا می کنیم

مسن ترین  فردی که در دنیا در قید حیات است

آنتیسا خویچاوا، از اهالی سابق اتحادیه جماهیر شوروی ساکن جورجیا، متولد سال ۱۸۸۰ است. بدین ترتیب وی با ۱۳۰ سال سن سالخورده ترین  فرد در زمان حاضر محسوب می شود.

مسن ترین  پزشک دنیا

دکتر والتر واتسون، مشهور به ” پاپا داک” به معنی بابا دکتر، تا به حال شاهد به دنیا آمدن ۱۸۰۰۰ کودک با کمک دستان خود بوده است. او در سن ۱۰۰ سالگی ، بیش از ۶۰ سال سابقه کاری پزشکی خود را پشت سر می گذارد.

مسن ترین  چترباز دنیا

گئورک مویس، زمانی که در سال ۲۰۰۹ به همراه نوه اش از بالای آسمان خراشی به پرواز در آمد به همگان ثابت کرد که او شجاعتش را با وجود گذر سن از دست نداده است. او هم اکنون ۹۷ سال دارد.

مسن ترین  کلاس اولی دنیا

ما  زئوکسین، ۱۰۲ ساله، از اهالی چین با حضور در سر کلاس سال اول مدرسه به همگان ثابت کرده است که هیچ گاه برا ی تحصیل دیر نیست. او از ۱۳ سالگی در کارخانه ریسندگی کار کرده است و هرگز فرصت نکرده بوده به عنوان یک کودک بر سر کلاس درس حاضر شود. او می گوید نشستن بر سر کلاس درس، آرزویی بوده که امروز به حقیقت پیوسته است.

 

مسن ترین بازیکن پینگ پنگ دنیا

در طی مسابقات بین المللی پینگ پنگ ۲۰۱۰ در چین در بین ۲۰۰۰ بازیکن شرکت کننده، درتی دی لو از استرالیا با ۱۰۰ سال سن، مسن ترین فرد شرکت کننده محسوب می شد. انگیزه و شوق او در این بازی ها ستودنی است.

 

مسن ترین زنی که هرگز ازدواج نکرده است

کلارا مدمور، ۱۰۵ ساله، ساکن آمریکا، دختری که تا به حال هرگز ازدواج نکرده است. او علت این موضوع را مشغله بیش از حد خود در زندگی عنوان کرده است. او غرق شدن کشتی تایتانیک و  جنگ جهانی اول را به خوبی به خاطر دارد.