رادیوکرونا وکرونا گرافیک در نوروز ۹۹ همراه شماست.
رادیوکرونا وکرونا گرافیک در نوروز ۹۹ همراه شماست.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد در گفتگو با پایگاه خبری سریر ایران از تهیه وانتشار دو برنامه " رادیو کرونا " ومجله الکترونیکی " کرونا گرافیک" در معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد خبر داد وگفت : به منظور اطلاع رسانی بهتر در خصوص این بیماری وتوصیه های لازم این برنامه ها در ایام نوروز 99 ادامه داشته وهمراه مخاطبان است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد در گفتگو با پایگاه خبری سریر ایران از تهیه وانتشار دو برنامه ” رادیو کرونا ” ومجله الکترونیکی ” کرونا گرافیک” در معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد خبر داد وگفت : به منظور اطلاع رسانی بهتر در خصوص این بیماری وتوصیه های لازم این برنامه ها در ایام نوروز ۹۹ ادامه داشته وهمراه مخاطبان است. وی گفت دسترسی به نشریه الکترونیکی “کرونا گرافیک ” در سایت معاونت درمان شهرکرد ودسترسی به رادیو کرونا در فضای مجازی در کانال خبری سریر ایران وبیمارستان ایمن میسر می باشد.

دکتر رحمانی افزود: آشنایی با ویروس کرونا، شناخت ساختار خانواده کرونا ویروس، مدیریت اضطراب و نگرانی های مربوط به ویروس کرونا، خود مراقبتی در برابر ویروس کرونا، پروتکل تشخیص و درمان بیماران مشکوک به کرونا، تغذیه در خصوص پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا، موارد قانونی در خصوص بیماران کرونا، پیام‌های آموزشی در بحران‌ها و بلایا با تمرکز بر ویروس کرونا، لوازم حفاظت فردی در ویروس کرونا، ارتباط خطر در خصوص بیماری کرونا، دستورالعمل پاسخ بیمارستانها به بحران کرونا و اقدامات انجام شده در معاونت درمان دانشگاه از جمله عناوین منتشر شده در این دوبرنامه است.

دکتر رحمانی ، در گفتگو با پایگاه خبری سریر ایران ضمن تبریک فرارسیدن سال نو وخداقوت به مدافعان سلامت ،پرستاران شاغل در بخش های بستری بیماران کرونا، را جزء فداکارترین، باگذشت ترین ومهربان ترین پرستاران دانست وبرای آنها آرزوی موفقیت وسلامتی نمود.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد بر در منزل ماندن ” در ایام نوروزتاکید کرد و گفت: از عقل و منطق به دور است که بدون دلایل بی منطق و واهی خود و عزیزانمان را در معرض ابتلا به این بیماری قرار دهیم.

این متخصص بیماری های عفونی گفت: برخی از مردم این  بحران را جدی تلقی نمی کنند و با رفتارهای خود جان خود و دیگران را به مخاطره می اندازند و در ادامه فشار زیادی را به سیستم درمان وارد می کنند .

وی گفت: بیماری کوید ۱۹ بیماری اپیدمیک است به این معنی که تعدادی از افراد مبتلا هستند و چون علامتی از ابتلا ندارند یا علائم خفیف دارند خود را سالم می دانند در صورتیکه همین افراد کم علامت و یا بی علامت کانون خطر هستند و بیماری را به سایرین انتقال می دهند.

وی بیان کرد: سفرهای مردم در تعطیلات نوروزی جز این که موجب انتشار بیشتر بیماری در سطح کشور، افزایش مرگ و میر و تحمیل فشار بیشتر به سیستم درمان و بهداشت شود، هیچ آورده دیگری ندارد.

وی با اشاره به این که قریب به یک ماه است که مردم و سیستم بهداشت و درمان درگیر اپیدمی  ویروس کرونا هستند، بهترین روش قطع زنجیره این بیماری را ماندن در خانه دانست.