تمامی گروه های سنی در معرض ابتلا به کرونا می باشند.
تمامی گروه های سنی در معرض ابتلا به کرونا می باشند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی چهارمحال و بختیاري با بيان اينکه تمامي گروه هاي سني در معرض خطر ابتلا به کرونا قرار دارند گفت: تصور اينکه کرونا تنها مسن سالان را تهديد مي كند كاملا اشتباه است.

هشدار رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد نسبت به خطر ابتلای تمامی گروه های سني به کروناوبدا؛ رئیس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی چهارمحال و بختیاري با بيان اينکه تمامي گروه هاي سني در معرض خطر ابتلا به کرونا قرار دارند گفت: تصور اينکه کرونا تنها مسن سالان را تهديد مي كند كاملا اشتباه است.
به گزارش وبدا؛ دکتر مجید شیرانی افزود: طی روزهای اخير شاهد بستري و بد حال شدن تعداد قابل توجهي از جوانان و افراد بدون بيماري زمينه اي در بخش هاي ويژه مراکز درماني استان هستيم به گونه اي که بخش ICU مرکزي مرکز آموزشي درماني آيت ا… كاشاني با ۲۳ تخت افتتاح و بيماران بستري در بخش هاي ويژه مركز آموزشي و درماني هاجر (س) به اين بخش جديد منتقل شده اند.
به گفته وی، با افتتاح بخش جدید ICU مرکز آموزشی و درمانی کاشانی، بيمارستان هاجر (س) تماماً براي درمان بيماران بدحال کرونايي اختصاص پيدا کرده است.
وی اظهار داشت: با فوت ۳ بیمار بد حال مبتلا به کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته در استان، همچنان ۲۴ بیمار با شرایط وخيم در بخش هاي ICU مراکز درماني استان تحت مراقبت ويژه هستند.
وی با تاکید بر لزوم رعایت هرچه بیشتر پروتکل های بهداشتي بويژه در ايام پيش روي ماه محرم و برگزاري مراسم هاي عزاداري و پيشگام بودن جوانان در اين امر ، نسبت به خطر ابتلاي اين قشر به کرونا در صورت عدم توجه به نکات بهداشتي و خودمراقبتي هشدار داد.
دکتر شیرانی گفت: ضمن تاکید ستاد ملی مقابله با کرونا برای برگزاري مراسم هاي عزاداري ماه محرم در فضاهاي سرباز و خودداري افراد مسن و کودکان از حضور در دسته جات، از مسئولين هيئات خواسته شده است از پخش نذورات در هيات هاي عزاداري خودداري شود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد در تشریح آخرین وضعیت شيوع بيماري کوويد ۱۹ در بيست و دومين روز از مردادماه ۹۹ در چهارمحال و بختياري اظهار داشت: طي ۲۴ ساعت گذشته ۱۹۷ بيمار با علايم باليني مشکوک به بيماري كرونا به مراكز بهداشتي و درماني سرپايي استان مراجعه داشته اند كه از اين تعداد ۳۱ بيمار با علايم مشكوك به اين بيماري در مراكز درماني بستري شده اند.
به گفته وی، طی ۲۴ ساعت گذشته علاوه بر موارد سرپایی، تست ۸ مراجعه کننده بیمارستاني با علايم باليني مشکوک به بيماري کوويد ۱۹ که در مراكز درماني بستري شده بودند مثبت قطعي اعلام شد.
وی ادامه داد: هم اکنون ۱۰۴ بیمار مثبت قطعی و مشکوک به بیماری کرونا در مراکز درماني استان تحت مراقبت و درمان هستند كه از اين تعداد ۸۰ نفر مثبت قطعي و مابقي در انتظار پاسخ نتايج آزمايشات براي رد يا تاييد بيماريشان هستند.
دکتر شیرانی با ابراز تاسف از اینکه، طی ۲۴ساعت گذشته، ۳ مورد جدید فوتي ناشي از ابتلا به بيماري نوپديد کوويد ۱۹ در استان گزارش شده است ، مجموع فوتي هاي ناشي از ابتلا به اين بيماري در چهارمحال و بختياري را ۱۱۰ نفر اعلام کرد.