به منظور آموزش و پیشگیری از بیماری دیابت ، نمایشگاه دائمی مبارزه با دیابت (قاتل خاموش ) در پلی کلینیک امام علی ع شهرکرد راه اندازی شد.
به منظور آموزش و پیشگیری از بیماری دیابت ، نمایشگاه دائمی مبارزه با دیابت (قاتل خاموش ) در پلی کلینیک امام علی ع شهرکرد راه اندازی شد.

به منظور آموزش وپیشگیری از بیماری دیابت ، نمایشگاه دائمی مبارزه با دیابت (قاتل خاموش ) در پلی کلینیک امام علی ع شهرکرد راه اندازی شد. مسئول روابط عمومی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد در گفتگو با پایگاه خبری سریر ایران گفت: به منظور آموزش وپیشگیری از بیماری دیابت ، نمایشگاه دائمی مبارزه با […]

به منظور آموزش وپیشگیری از بیماری دیابت ، نمایشگاه دائمی مبارزه با دیابت (قاتل خاموش ) در پلی کلینیک امام علی ع شهرکرد راه اندازی شد.

مسئول روابط عمومی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد در گفتگو با پایگاه خبری سریر ایران گفت: به منظور آموزش وپیشگیری از بیماری دیابت ، نمایشگاه دائمی مبارزه با دیابت ( قاتل خاموش ) در پلی کلینیک امام علی ع شهرکرد راه اندازی گردید. عباس بحرینی افزود، پیشنهاد ایجاد نمایشگاه دائمی مبارزه با دیابت (قاتل خاموش ) ، از سوی روابط عمومی معاونت درمان مطرح وبا موافقت دکتر رحمانی ،معاون محترم درمان دانشگاه ، وبا همکاری روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد، پلی کلینیک امام علی ع وواحد بیماران خاص معاونت درمان در کلینیک دیابت واقع در کلینیک امام علی ع راه اندازی گردیده است.

مسئول روابط عمومی معاونت درمان بیان داشت: دیابت یک بیماری جدی و طولانی‌ مدت است و زمانی رخ می‌دهد که بدن نمی‌تواند انسولین تولید کند و یا نمی‌ تواند به طور موثر از آن استفاده کندو به طور کلی، دیابت در سه گروه دیابت نوع ۱، نوع ۲ و دیابت بارداری طبقه بندی میگردد. وی بیان داشت: انتظار می‌رود تا سال ۲۰۳۰ تعداد افراد مبتلا به دیابت به ۵۷۸ میلیون نفر افزایش یابد و ممکن است تا سال ۲۰۴۵ تعداد بیماران از مرز ۷۰۰ میلیون نفر بگذرد ضمن آنکه نیمی از مبتلایان به دیابت در جهان از بیماری خود اطلاع نداشته و طبق آخرین مطالعه انجام شده در کشور ایران، یک چهارم بیماران از بیماری خود بی اطلاع هستند.

بحرینی افزود : با ایجاد نمایشگاه دائمی مبارزه با دیابت، در کلینیک امام علی بیماران ومراجعین به کلینیک دیابت میتوانند از پیام های آموزشی واطلاع رسانی در خصوص پیشگیری از این بیماری استفاده نموده وبا انتقال مفاهیم وپیام های آموزشی، دیگران را نیز از خطرات بیماری دیابت آگاه نموده ونقشی در ارتقاء سلامت جامعه داشته باشند.

مسئول روابط عمومی معاونت درمان ایجاد این نمایشگاه را به بهانه هفته دیابت وبا عنوان پنجمین روز این هفته با عنوان” خود مراقبتی دیابت” بیان کرد.

لازم به ذکر است کلینیک دیابت در طبقه دوم کلینیک امام علی ع مستقر و ماهانه بیش از ۱۰۰ بیمار دیابتی و سایر بیماران ومراجعین از خدمات آموزشی، درمانی وبهداشتی این کلینیک بهره مند میگردند.بحرینی افزود : درحال حاضر حدود ۲۲ هزار نفر بیمار دیابتی در استان وجود دارد و روزشمار و‌ شعار هفته ملی دیابت امسال از(۲۴ تا ۳۰ آبانماه) و با محوریت پرستاران به عنوان یک عنصر ارزشمند در نظام ارائه خدمات سلامت، اعلام شده است.