بری که دیگه برنگردی …..!!
بری که دیگه برنگردی …..!!
سال 98 را میتوان در بین سالهای گذشته یکی از بدترین سالها دانست. از ابتدای این سال حوادث تلخی برای کشور عزیزمان ایران , رخ داد.

بری که دیگه برنگردی …..!!

حافظ گشوده ام، و چه زیباست فال تو

حتما قشنگ می شود امسال حال تو

با آن زبان فاخر و ایرانی اصیل

فرخنده باد روز و شب و ماه و سال تو

سال ۹۸ را میتوان در بین سالهای گذشته یکی از بدترین سالها دانست. از ابتدای این سال حوادث تلخی برای کشور عزیزمان ایران , رخ داد. در حالی که مردم ایران آماده می شدند تا در حال وهوای نوروز ۹۸ شادی را برای هم به ارمغان آورند، ناگهان سیل ،استانهای گلستان، مازندران، وخراسان شمالی را در اولین روز بهار فرا گرفت وعلاوه بر آسیب های فراوان مالی جان ۱۷ نفر را گرفت . هنوز مردم در شوک این خبر بودند که ۵ فروردین ماه سیل استانهای فارس، کرمانشاه وخوزستان را فرا گرفت وکام مردم ایران زمین را مجددا تلخ نمود واین بار ۲۳ نفر از عزیزانمان جان خود را از دست دادند وآسیب های جانی ومالی فراوانی به مردم عزیز این استانها وارد شد. دیگر ایام نوروز ۹۸ به کام همه تلخ شده بود وحال وهوای عید هر سال را نداشت که ناگاه خبر از سیل دیگری در ۱۱ فروردین ماه در استانهای لرستان وهمدان به گوش رسید. انگار امسال طبیعت خوی وحشی خود را نشان میداد.۱۷ آبانماه ودر حالیکه بسیاری از هموطنان ، خانه وکاشانه وجان ومال خود را از دست داده بودند زلزله آذربایجان شرقی با ۷ کشته وآسیب های فراوان مالی بار دیگر کام این ملت را تلخ نمود.

مردم در حالیکه تحت فشار تورم افسار گریخته ، وشدت تحریم ها در تنگنای معیشتی قرار داشتند وتورم ، بیکاری و.. روح وروان آنان را آزار میداد ناگهان بعلت یک سیاست نادرست  وبدتر ازآن اجرای نادرست یک سیاست، به ناگهان قیمت بنزین افزایش چند برابری یافت، وآتشی در میان ملت انداخت وموج اعتراضات واغتشاشات وبهم ریختگی روحی وروانی مردم را در پی داشت ومنجر به آسیب فراوان به کشور ومردم وتخریب بسیاری از بانک ها,ادارات، موسسات، فروشگاه ها, و…. گردید وتعدادی نیز خواسته وناخواسته جان خود را از دست دادند.

به ناگاه در ۱۳ دیماه ۹۸ خبر ترور شهید سلیمانی توسط آمریکای جنایتکار, خون دل این ملت را تازه کرد ومردم ، همه وهمه از زن ومرد، پیر وجوان، خرد وکلان ، انقلابی و… وهمه وهمه در غم از دست دادن این عزیز وسردار دلها اندوهناک وغمگین بودند که در مراسم تشییع این عزیز بر اثر ازدحام در شهر کرمان ۵۹نفر از دوستداران آن سردار جان به جان آفرین تسلیم نمودند.همه در حزن واندوه بودند که ۱۸ دیماه ، خبر سقوط هواپیمای اوکراینی وکشته شدن جمعی از جوانان نخبه این کشور داغ ملت را دوباره تازه کرد و۱۷۶ تن در این حادثه جان خود را از دست دادند.

اینها همه کم بود که ناگاه در ۲۲ دیماه نیز سیل استانهای هرمزگان، وسیستان وبلوچستان وزندگی وکاشانه مردم عزیز آن خطه را بر هم زد وخواب وآرامش را از این عزیزان گرفت.

به این حوادث میتوان مرگ ۱۵۰۰۰ پرنده در تالاب میانکاله مازندران، ومرگ افراد مشهور وهنرمند وورزشکار از جمله ، مشایخی،سیامند رحمان، بهنام صفوی،حسین دهلوی و….اضافه نمود.

هنوز از غم ورنج این حوادث آرام نگرفته بودیم که این ” کرونای لعنتی” هم اضافه شد ومتاسفانه تا ۲۹ اسفندماه ۹۸ براساس آمار وزارت بهداشت، ۱۷ هزارو۳۶۱ نفر در کشور به این بیماری مبتلا و۱۱۳۵ نفر بعلت ابتلا به این بیماری فوت کرده اند. این در حالی است که دهها نفر از پزشکان وپرستاران وکارکنان بیمارستانها  که در خط مقدم مبارزه با این بیماری هستند جان خود را در این راه فدا کردند وشهید مدافع سلامت نام گرفتند .وهمین جا جا دارد که روز شهادت اولین پرستار نرجس خانعلی زاده  را در تقویم این مرزوبوم به روز مدافعان  سلامت  نامگذاری کنند.

امیدواریم سال آینده ، سال صلح ومهربانی ووفور برکات ونزول نعمات بر این ملت عزیز باشد.سالی که قرار است

 # کرونا – را-شکست –بدهیم

یا مقلب، قلب من در دست توست
یا محول، حال من سرمست توست
کن تو تدبیری که در لیل و نهار
حال قلب من شود همچو بهار
یا مقلب، قلب ما را شاد کن
یا مدبر، خانه ام آباد کن
یا محول، احسن الحالم نما
از بدیها فارغ البالم نما

عباس بحرینی

مدیرمسئول پایگاه خبری سریر ایران۹۸/۱۲/۲۹