آینده بورس چگونه است؟
آینده بورس چگونه است؟
در حال حاضر باید منتظر گزارش ها و تحولات بازار باشیم ولی به طور معمول در ایام ماه رمضان شاهد افت بازار های مالی بوده ایم که پایدار نخواهد بود و پیش بینی می شود شاخص بورس با شیب ملایمی روبه افزایش خواهد بود.

امنیت و کاهش جابه بجایی فیزیکی از فواید گواهی سپرده سکه است

یک کارشناس بازار سرمایه گفت:  گواهی سپرده سکه ابزار بسیار خوبی در اقتصاد است چرا که نیاز به جابه‌جایی فیزیکی سکه را کم می‌کند و افراد می‌توانند به صورت گواهی کاغذی سکه داشته باشند که این سهولت بسیار خوبی را در داد و ستد ایجاد می‌کند و دیگر لازم نیست  برای اینکه سکه را بخرید یا  بفروشید به بازار بروید.  

او بیان کرد: از دیگر فواید  گواهی سپرده سکه تضمین امنیت سرمایه است چرا که با رفتن به بازار برای خرید یا فروش سکه امکان سرقت آن وجود دارد.   

دارابی افزود: اتفاقی که در چند روز اخیر شاهد آن بوده ایم این است که با ورود افراد تازه کار به بازار سرمایه و آشنا نبودن آن ها به ابزار های مختلف بازار سرمایه سبب شده است که برخی از افراد گران تر از حد ارزش دارایی پول می دهند به عنوان مثال سکه در بازار ۷ میلیون تومان معامله می شود اما در بورس  به مبلغ ۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است و این نشان دنده آن است که افرادی که وارد بورس می شود و این معاملات را انجام می دهند آشنایی و آموزش کافی در استفاده از این ابزار ها را ندارند بخصوص در مورد ابزار های مالی در بورس کالا نیازمند فرهنگ سازی و آموزش بیشتری هستیم.

این کارشناس سرمایه  گفت: اینکه قیمت گواهی سپرده سکه اندکی بیشتر از قیمت بازار است مسئله معقولی است چراکه  گواهی سپرده سکه امنیت و سهولت در داد و ستد دارد  به همین دلیل است که قیمت آن نسبت به بازار بیشتر است.

آینده بورس چگونه است؟

دارابی بیان کرد: در فرودین شاخص بورس رشد بسیار خوبی را پشت سر گذاشت و به بالاترین حد خود رسیده بود. شاخص بورس از یک میلیون واحد عبور کرد به همین دلیل بازار  نیاز به استراحت و اصلاح  ارز ش سهام ها است.

او  در پایان گفت: در حال حاضر باید منتظر  گزارش ها و تحولات بازار باشیم ولی به طور معمول در ایام ماه رمضان شاهد افت بازار های مالی  بوده ایم که پایدار نخواهد بود و پیش بینی می شود شاخص بورس  با شیب ملایمی روبه افزایش  خواهد بود.